Dizi Film İsteğinda Bulunmak için TIKLAYIN !!!
El Chapo
Final Yaptı

El Chapo

Ülke ABD
Süre 46
IMDB Puanı 7.8
Yapım Yılı 2017

El Chapo Dizi Konusu

El Chapo izle, konusu ve oyuncuları ile dikkat çeken Netflix Platformunda Final yapan dizinin tüm bölümlerini Türkçe Dublaj ve Altyazılı izle.

El Chapo Dizi Konusu

Meksikalı uyuşturucu baronu Joaquín Guzmán'ın, namı diğer El Chapo'nun yaşamını konu alan dizi Netflix ve Univision ortaklığında izleyenlerle buluşuyor. Kötü şöhretli uyuşturucu baronu El Chapo, dünyanın en büyük suç makineleri arasında yer almaktadır. 1980'lerde Guadalajara Karteli için çalıştığı ilk günlerinden itibaren yükselir ve 90'larda Sinaloa Karteli'nin başı olur.

Gençlik yıllarında başladığı uyuşturucu satıcılığı onu gelecekte en büyük uyuşturucu baronu yapar ve arananlar listesinden düşmeyen ismi onu adeta Meksika'nın suç markası haline getirir. Özellikle 1990'lardan sonra karanlık dünyada yükselen bir isim haline gelen El Chapo, 2016 yılına geldiğinde düşüş yakalar. Bu uzun yıllar boyunca polislerden kaçışı, yakalanışı ve hapishaneden firarı başta olmak üzere bir çok olay yaşar.

Meksikalı film yönetmeni ve senarist Ernesto Contreras ve J. M. Cravioto'nun yönetmenliğini üstlendiği El Chapo, Perulu film yazarı Silvani Aguirre ve Carlos Contreras tarafından kaleme alınmıştır. İlk olarak 23 Nisan 2017'de Univision aracılığıyla izleyicisiyle buluşan dizi, 16 Haziran 2017'de dokuz bölümden oluşan ilk sezonuyla Netflix'te yayımlandı.

Yayımlandığı andan itibaren en çok izlenen diziler arasında yer alan El Chapo, suç, gerilim ve biyografi temalarını üç sezon boyunca başarıyla işliyor. Dizinin ilk sezonu 9, ikinci sezonu 12, üçüncü sezonu 13 olmak üzere toplamda 34 bölümden oluşmaktadır.

İzleyenlerden birçok olumlu yorum alan dizi, El Chapo'nun 2014 yılında polis tarafından yakalanmasını, kilometrelerce tünel kazarak kaçmasını da ele alması bakımından izleyenleri ekranlara kitliyor. Dönemin Meksika'sını en gerçekçi haliyle ele alırken izleyenlere unutulmaz anlar yaşatıyor.

El Chapo Dizi OyuncularıEl Chapo'nun karanlık dolu geçmişine ışık tutan dizi, El Chapo'nun kaçış maceralarını ve yükselişini ele alıyor. Marco de la O’nun El Chapo’yu canlandırdığı dizinin oyuncu kadrosunda ayrıca Humberto Busto, Alejandro Aguilar, Rodrigo Abed, Luis Fernando Pena, Valentina Acosta, Luis Rabago, Saeed Pezeshki gibi pek çok yer alıyor.

El Chapo Dizisi Hakkında Merak Edilenler

 

  • El Chapo Dizisi Ne Anlatıyor? Gerilim türündeki suç dizsi, kötü şöhretli Meksikalı uyuşturucu baronu "El Chapo" olarak anılan Joaquín Guzmán'ın yükselişini, devlete yakalanışını ve kaçışını anlatıyor.
 
  • El Chapo Kimi Anlatıyor? El Chapo, dünyanın en büyük uyuşturucu çetesinin lideri Meksikalı Joaquin Guzman'ın hayat öyküsünü anlatmaktadır.
 
  • El Chapo Kim Oynuyor? Dizide, El Chapo karakterini Marco de la O canlandırıyor. Marco de la O, karakteri ile o kadar iyi eşleşiyor ki izleyenleri adeta ekrana kilitliyor.


Bu yazımızda sizlere filmi beklenen El Chapo izle dizisi hakkında detaylı bilgi ve izleme şansı verdik.

10
Sizin Oyunuz:
Oylama: 10 /10 (1)

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.
İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?